Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Szafa party w Hali Sportowej Częstochowa

„Pozbądź się zbędnych rzeczy z szafy i pomagaj” – to hasło kolejnej akcji społecznej, której pomysłodawczynią jest radna SLD Ewa Lewandowska. Impreza odbędzie się już 2 czerwca w Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej.

Szafa party to odpowiedź na coraz częściej obecny trend promujący styl życia zgodnie, z którym człowiek stara się nie marnować rzeczy, w tym wypadku ubrań, sprzętów, zabawek czy wszelkiego rodzaju akcesoriów AGD.

– Zdarza się, że w naszych domach zalegają rzeczy, których już nie używamy ale nie mamy pomysłu co z nimi zrobić. Zazwyczaj kilogramy odzieży, zabawek itp. lądują w śmietniku, a przecież można działać zupełnie inaczej i przy tym pomagać – tłumaczy radna Ewa Lewandowska.

Stąd pomysł akcji Szafa party, której celem jest podzielenie się rzeczami w korzystnych cenach z innymi mieszkankami i mieszkańcami Częstochowy i okolic. – Asortyment, który zostanie sprzedany w trakcie trwania akcji zyska tzw. „drugie życie”. W ten sposób zadbamy nie tylko o porządek w naszych domach, ale przede wszystkim o ekologię. To ważne w dobie marnowania różnych produktów, w tym także odzieży, którą kupujemy dziś zbyt często i w nadmiarze – dodaje radna.

Aby sprzedać swoje skarby, należy wpłacić 20 zł na konto Stowarzyszenia „Hospicjum DAR SERCA”, najpóźniej do 24 maja 2019 roku. W tytule przelewu musi znaleźć się imię i nazwisko oraz nazwa akcji, czyli Szafa Party. Organizator zapewni stolik, miejsce i długi metalowy stojak na wieszaki.

Impreza dedykowana jest wszystkim mieszkańcom Częstochowy i okolic. Dla wszystkich kupujących wstęp będzie bezpłatny. Ewa Lewandowska ma nadzieję, że impreza na stałe wpisze się w kalendarz prospołecznych akcji i będzie miała charakter cykliczny.

Szafa party odbędzie się w godz. 10-13. Zapisy pod numerem tel. 601 485 559.

Przejdź do treści