Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Graj w Piłkę Człowieku!

42 drużyny, 99 spotkań i 500 zawodników. W najbliższy weekend (9 i 10 marca) w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się pierwsza edycja turnieju „Graj w Piłkę Człowieku!”

W ciągu dwóch dni w jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce zmierzą się ze sobą łącznie 42 zespoły, które rozegrają swoje mecze w czterech kategoriach. Sobota to rywalizacja najmłodszych adeptów piłki nożnej urodzonych w latach 2011/2012 oraz młodszych. Od rana będą dzielić i rządzić w HSC, rywalizując na trzech boiskach jednocześnie. W tym przypadku chodzi o dobrą zabawę i naukę. Wyniki nie mają żadnego znaczenia i dlatego nie będzie prowadzona klasyfikacja końcowa drużyn. Nie będzie też indywidualnych wyróżnień dla poszczególnych zawodników. Wszyscy będą mogli czuć się wygrani!

Po zmaganiach najmłodszych przyjdzie czas na Wieczorny Turniej Dzikich Drużyn, w którym weźmie udział 8 zespołów. Nagrodą dla najlepszej ekipy będzie okazały puchar. W tej kategorii zostanie dodatkowo wyróżniony najlepszy strzelec, zawodnik oraz bramkarz. Pierwszy mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 18, a ostateczne rozstrzygnięcie zaplanowane na sobotę na godzinę 22.30.

Niedziela przyniesie kolejne emocje. Na początek rywalizować będą zawodnicy z rocznika 2010 i młodsi. Następnie na arenie głównej Hali Sportowej Częstochowa pojawią się ich odrobinę starsi koledzy/koleżanki z rocznika 2009 i młodsi. Całość zakończy się około godziny 18.30.

Pomiędzy meczami zawodnicy i kibice będą mogli wziąć udział w zabawach przygotowanych przez organizatorów. Warto dodać, że mecze Wieczornego Turnieju Dzikich Drużyn oraz roczników rywalizujących w niedzielę będą nagrywane, a następnie dostępne na profilu FB „Graj w piłkę człowieku”.

Termin turnieju też nie jest przypadkowy. Będzie to symboliczne pożegnanie młodszych i starszych miłośników piłki nożnej z okresem gry w halach sportowych. W najbliższych dniach rozpoczną oni już treningi i przygotowania do swoich ligowych rozgrywek na trawiastej murawie.

Regulaminy poszczególnych turniejów oraz harmonogramy są dostępne na profilu FB „Graj w piłkę człowieku” w zakładce ALBUMY. 

Przejdź do treści