Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Świąteczne Granie z Kubą po raz trzeci w HSC

Fundacja Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski po raz trzeci organizuje 28 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa imprezę „Świąteczne Granie z Kubą” z udziałem wielu znanych sportowców, artystów i celebrytów.

– Zbliża się świąteczny czas. To najlepszy czas na prezenty, podarki, dary serca i na ludzkie gesty – mówi prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – Fundacja Ludzki Gest Kuby i Dawida Błaszczykowskich przez cały rok rozdaje wiele takich prezentów, obejmując ok. 300 dzieci swoją opieką. Cieszymy się, że w Częstochowie po raz kolejny będziemy mogli gościć imprezę, która ma już wielu fanów. Zapraszamy wszystkich 28 grudnia do Hali Sportowej Częstochowa, żeby we wspaniałej świątecznej atmosferze spotkać się, przeżyć niezapomniane chwile, a przy okazji dobrze się bawiąc, pomóc dzieciakom, które tego potrzebują.

To będzie trzecia edycja „Świątecznego Grania z Kubą” organizowana w Hali Sportowej Częstochowa. – Jako osoby, które urodziły się pod Częstochową i są związani z tym miastem, bardzo chętnie organizujemy tę imprezę właśnie tutaj – twierdzi Dawid Błaszczykowski, członek zarządu Fundacji Ludzki Gest. – Dziękujemy panu prezydentowi za świetny klimat i bardzo dobrą współpracę pomiędzy fundacją i miastem. 

W czasie charytatywnego wieczoru rozegrany zostanie turniej piłki nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy, w którym poza Kubą Błaszczykowskim zagrają także m.in.: Artur Siódmiak, Kajetan Kajetanowicz, Joanna Jędrzejczyk, Paweł Małaszyński, Marcin Wasilewski, Artur Sowiński, Krzysztof Golonka, Janusz Panasewicz, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski, Piotr Pawlicki, Anita Włodarczyk oraz celebryci. Druga odsłona to koncert uznanych artystów polskiej sceny hiphopowej. Wystąpią Kaen, Małach i Rufuz, Zbuku, Ostry/Bezimienni, Tede, Eldo, O.S.T.R.

 – Cieszymy się, że ta impreza ponownie zagości u nas. Mamy fajną halę i świetnych ludzi. Myślę, że popularność tej imprezy jest tak duża, że nasz obiekt będzie okupowany. Oczywiście niesie to ze sobą pewne problemy organizacyjne, ale na pewno sobie poradzimy – zapewnia Jarosław Marszałek, zastępca prezydenta Częstochowy.

Specjalnie dla uczestników „Świątecznego Grania z Kubą” częstochowskie MPK wzmocni komunikację miejską, aby zapewnić widzom bezpieczny i wygodny dojazd i powrót do domów.

Bilety-cegiełki w cenie 30 zł  można kupić  w częstochowskich lokalach: Pub Stacherczak, Cosmo, Five O’Clock Jazz Club, Tori, La Vita Da Re. Dostępne są także przez internet: facebook.com/FundacjaLudzkiGest, www.kulturairozrywka.pl, www.ludzkigest.org.

Dochód z biletów-cegiełek na wydarzenie przekazany zostanie na potrzeby podopiecznych Fundacji „Ludzki Gest”, której głównym celem jest pomoc chorym dzieciom  poprzez finansowanie leczenia, zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz innych środków potrzebnych w ich trudnej sytuacji zdrowotnej. Fundacja pomaga także w realizacji marzeń dzieci i młodzieży będących w trudnej sytuacji materialnej i ma na swoim koncie wsparcie wielu osób, którym pomogła rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Część środków zostanie przeznaczonych na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Początek imprezy o godz. 17. Koncerty rozpoczną się po godz. 21.