Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Przedszkolna rywalizacja w HSC (zdjęcia)

W Hali Sportowej Częstochowa odbyła się trzecia edycja Przedszkoliady, w której wzięły udział dzieci z 17 placówek oświatowych.

– Z roku na rok zainteresowanie Przedszkoliadą jest coraz większe – mówi Barbara Jura, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3, organizatora imprezy. – W tym roku impreza zgromadziła ok. 600 dzieci z 17 przedszkoli.

Przedszkoliada była przeznaczona dla sześciolatków z częstochowskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych. Dzieci, biorące udział w zabawie rywalizowały w różnych sportowych konkurencjach grupowych, dostosowanych do ich możliwości i potrzeb rozwojowych, m.in. w biegu slalomem, z woreczkami czy rzucie piłką.

– To impreza, która ma promować zdrowy styl życia, zakorzeniać potrzebę ruchu. To taka naturalna metoda ujścia dziecięcej energii – twierdzi Barbara Jura.

Kolejny raz impreza została zorganizowana w Hali Sportowej Częstochowa. – To miejsce, które idealnie pasuje dla naszej imprezy – przekonuje Barbara Jura. – Mamy mnóstwo miejsca dla zawodników i kibiców. Cała grupa łącznie z nauczycielami i rodzicami może dopingować przedszkolaków.

Przedszkoliadę w hali sportowej przy ul. Żużlowej odwiedził prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który wspólnie z radnym Dariuszem Kapinosem, dyrektorką Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 oraz przedstawicielem KMP w Częstochowie wręczał nagrody za udział w rywalizacji sportowej.

Przejdź do treści