Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Półmetek pierwszej rundy Ligi Futsalu za nami

W niedzielę, 14 stycznia po raz ostatni w tym roku w Hali Sportowej Częstochowa zagrały drużyny rywalizujące w kolejnej edycji Ligi Futsalu.  Rozgrywki przenoszą się teraz do Hali Polonia.– Niedzielne mecze w Hali Sportowej Częstochowa przyniosły wiele niespodziewanych rozstrzygnięć, dzięki czemu sytuacja w tabelach obu grup jest bardzo ciekawa. – mówi Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie. – Co prawda zarówno w grupie A jak i B są też drużyny, które ze spokojem myśleć już mogą o drugim etapie rozgrywek, jednak trzeba pamiętać, że w kolejnej fazie turnieju liczyć się będą punkty zdobyte na zespołach, z którymi do tej fazy się awansuje. Oznacza to, że praktycznie każde spotkanie ma jeszcze swoją wagę nawet dla liderów grup.

W grupie A czołowe lokaty zajmują: Romtrans (bez starty punktu), Jędryka Klub 54 Exact Systems i Jagiellończycy. Wydaje się, że drużyny te powinniśmy zobaczyć w drugim etapie. O ostatnie premiowane awansem miejsce powalczą chyba Amator i Babaria Team bo Ooh La La i Mykanów mają już większa stratę do czołówki i ciężko ją będzie odrobić w dwóch ostatnich kolejkach, choć „do póki piłka w grze”.

Duży ścisk dzięki ostatnim wynikom panuje za to w tabeli grupy B. Tu na wyraźnym prowadzeniu znajduje się MK Team (podobnie jak Romtrans w gr. A bez starty punktu) ale później różnice pomiędzy kolejnymi zespołami są już minimalne bądź żadne. Oznacza to, że ostatnie dwie kolejki w tej grupie będą niezwykle emocjonujące a każdy zdobyty punkt może być na wagę awansu. Pamiętać należy, że każda z drużyn w grupie B ma do rozegrania po 2 mecze i max. 6 pkt. do zdobycia. Tradycyjnie więc oprócz emocji na boisku zainteresowane drużyny czekają nerwy na trybunach przy analizowaniu wyników bezpośrednich konkurentów i symulacjach aktualnej sytuacji w tabeli. Ale od kiedy Liga grana jest w takiej formule praktycznie zawsze końcówka pierwszego etapu wyglądała analogicznie.

Wyniki spotkań z 14 stycznia: Gmina Mykanów – Amator 1:0, CNC.Wieczorek – Jędryka Klub 54 Exact Systems 2:7, Zawodzie – Amator 1:4, CNC.Wieczorek – Jagiellończycy 0:2, Zawodzie – Ooh La La 0:2, Babaria Team – Jagiellończycy 1:0, Romtrans – Ooh La La 3:0, MK Team – TRW Polska 6:0, Romtrans – Babaria Team 5:1, MK Team – ZIB Bernat Miedźno 5:1, TRW Polska – Gmina Kłomnice 3:2, ZIB Bernat Miedźno – Tadex/Wichry 2:2, ZC Michaś – Abstynent 0:2, Grubasy – Gmina Kłomnice 3:2, Abstynent – Tadex/Wichry 2:4, ZC Michaś – Grubasy 3:1

Przejdź do treści