Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Noc Wojowników w HSC. Adamek vs Kassi

Takiego wydarzenia bokserskiego w Częstochowie jeszcze nie było. Już 18 listopada w Hali Sportowej Częstochowa w walce wieczoru wystąpi były mistrz świata dwóch kategorii wagowych Tomasz Adamek. Podczas „Nocy Wojowników” w ringu zobaczymy też m.in. Adama Balskiego czy Roberta Parzęczewskiego.

– 18 listopada w Częstochowie czeka nas wyjątkowa noc – zapowiada Mateusz Borek, jeden ze współorganizatorów gali „Noc Wojowników”. – Zdajemy sobie sprawę, że w Częstochowie było kilka imprez pięściarskich, ale biorąc pod uwagę ładunek emocjonalny i wartość sportową naszego wydarzenia, będzie to coś szczególnego, co zapadnie na długo w pamięci mieszkańców.

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) udanie wrócił na ring po ponad rocznej przerwie. W czerwcu podczas  gali Polsat Boxing Night wygrał zdecydowanie na punkty z Solomonem Haumono. W listopadzie zobaczymy go w Częstochowie, choć były plany, żeby walczył w Rosji, Niemczech, Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych. – Ponieważ jednak Tomek zbliża się do końca swojej kariery, każde dla niego spotkanie z polską publicznością jest wydarzeniem szczególnym – twierdzi Borek. –  Pomyśleliśmy, że nawet jeśli nie stać nas do końca na taką galę, w takim kształcie personalnym, chcemy to zrobić. Postanowiliśmy, że zaryzykujemy i przyjedziemy do miasta, które kocha sport i chce dla swoich mieszkańców zrobić coś szczególnego.

Organizatorzy przedstawili swój pomysł wiceprezydentowi Jarosławowi Marszałkowi, który wyciągnął pomocną dłoń i dzięki temu gala bokserska odbędzie się w Częstochowie. – Bardzo cieszymy się, że wydarzenie na poziomie światowym zostanie zorganizowane w Częstochowie. Mamy bardzo dobrą halę, tradycje i publiczność, która kocha boks. Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy i następne wydarzenia będą jeszcze wspanialsze – zauważa wiceprezydent Marszałek.

Podczas „Nocy Wojowników” odbędzie się siedem walk. W tej najważniejszej rywalem Tomasza Adama będzie doświadczony Kameruńczyk Fred Kassi (18-6-1, 10 KO), który ostatnie pojedynki toczył z bokserami z czołówki. W ringu wielokrotnie pokazywał, że daje z siebie wszystko i potrafi sprawić sporo kłopotów każdemu pięściarzowi na świecie. Z jego nieprzewidywalnym i dynamicznym stylem sporo problemów mieli m.in. Chris Arreola i Dominic Breazeale.

– Fred Kassi to twardy facet. Moim zdaniem wygrał walkę z Chrisem Arreolą i na pewno nie przegrał z Dominickiem Breazealem – uważa Gus Curren, trener Tomasza Adamka. – Spodziewam się bardzo trudnej walki. Będziemy gotowi na Kameruńczyka.

Adamek zapewnia, że jest w formie i zapowiada dobrą walkę. Opowiada też o swoich wspomnieniach z Częstochowy. –  Nigdy nie dane mi było walczyć w tym mieście, a przecież często je odwiedzam. Trzy razy byłem nawet na pielgrzymce. Zawsze, gdy przylatuję do Polski, w drodze do Warszawy robię przystanek na Jasnej Górze – twierdzi były mistrz świata dwóch kategorii wagowych. – Trenowałem już miesiąc wcześniej, bo wiedziałem, że coś się szykuje. Oby te trzy tygodnie przepracować szczęśliwie, wyjść do ringu, błyszczeć i wygrać w dobrym stylu.  Kassi to niewygodny rywal, który zmienia pozycje. Szykuje się trudna walka, ale przy mojej szybkości jestem w stanie go oszukać – przekonuje. 

Podczas listopadowej gali swoją walkę stoczy również częstochowianin Robert Parzęczewski. Jego rywalem będzie doświadczony zawodnik z Tanzanii  39-letni Said Mbelwa (43-25-5, 28 KO).

– 20 września podczas walki z Tomasem Adamkiem z Czech doznałem rozcięcia głowy. Obecnie rana jest już zagojona, ale przed kolejnym pojedynkiem będę miał krótszy okres sparingowy – zauważa Parzęczewski. – Mamy za to czas, żeby przyłożyć się do aspektów technicznych i koordynacji.

Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności będzie miał również Adam Balski (10-0, 8 KO). Jeden z najbardziej perspektywicznych pięściarzy w Polsce powraca do ringu po przekonującym zwycięstwie z Łukaszem Janikiem. W Częstochowie zmierzy się z Amerykaninem z Detroit Demetriusem Banksem z rekordem 9-2. 

Gala będzie transmitowana w Polsacie Sport, a także częściowo w otwartym Polsacie. – Ponieważ Tomek Adamek jest legendą polskiego boksu i od kilkunastu lat przyjacielem Polsatu, ring częstochowski i jego zobaczą widzowie w całej Polsce – informuje Borek. – Od godz. 18 transmisja w Polsacie Sportu, a od 22:05 dwie walki z Częstochowy zobaczą widzowie na antenie otwartego Polsatu. W historii polskiego bosku bardzo dawno nie było promocji tej dyscypliny dla większej publiczności.

Organizatorami gali są Tymex Boxing Promotion, AG Prmotion i MB Promotion.

Bilety można kupić w salonach Empik i na: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-walki/boxing-night-gala-boksu-zawodowego/.

Karta walk

Tomasz Adamek (51-5, 30 KO) – Fred Kassi (18-6-1, 10 KO) – walka o Międzynarodowe Mistrzostwo Polski
Adam Balski (10-0, 8 KO) – Demtrius Banks
Michał Żeromiński (13-2-1, 1 KO) Łukasz Wierzbicki  (13-0, 6 KO) – walka o Mistrzostwo Polski w kategorii półśredniej
Robert Parzęczewski (17-1, 9 KO) – Said Mbelwa (43-25-5, 28 KO).
Michał Leśniak (7-1) – Kamil Młodziński (8-2-3) – walka o Mistrzostwo Polski w kategorii super lekkiej
Mateusz Rzadkosz (5-0-1) – Tomasz Gromadzki (5-0-1)
Damian Wrzesiński (12-1-0) – Marek Laskowski (9-8-2)

Przejdź do treści