Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Pierwszy w Polsce koncert Chóru Aleksandrowa w nowym w składzie w listopadzie w HSC

21 listopada koncertem w Hali Sportowej Częstochowa legendarny Chór Aleksandrowa rozpocznie polskie tournée.

Będzie to pierwszy w Polsce występ zespołu w nowym składzie, po tragicznych wydarzeniach z grudnia 2016 r. Po katastrofie lotniczej, w której zginęło ponad 60 członków zespołu, w bardzo krótkim czasie dokonano olbrzymiej pracy aby odbudować grupę. Spośród tysięcy solistów, chórzystów i baletmistrzów biorących udział w castingu  wybrano najbardziej utalentowanych artystów z całej Rosji, którzy zasilili nowy skład zespołu.

Pierwszy koncert, który  poprzedziły zaledwie trzy tygodnie wspólnych prób odbył się na Scenie Głównego Teatru Akademickiego Rosyjskiej Armii w Moskwie w połowie lutego, otwierając zarazem międzynarodowe tournée, podczas którego Chór Aleksandrowa wystąpi m.in. w Rosji, Francji, Czechach oraz Polsce.

Chór Aleksandrowa, liczący 130 osób, koncertował w siedemdziesięciu państwach i jest najlepszym tego rodzaju zespołem na świecie. Składa się z wybitnych solistów, orkiestry (głównie instrumenty dęte, akordeony, mandoliny) oraz widowiskowego baletu. Jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych pochodzących z krajów byłego ZSSR. Jego nazwa związana jest z założycielem i pierwszym dyrektorem chóru Aleksandrem Aleksandrowem, kompozytorem i utalentowanym profesorem moskiewskiego konserwatorium. Działalność chóru była odpowiedzią na rosnące zainteresowanie ze strony słuchaczy i stała się podstawą rozwoju nowej formy ekspresji muzyki rosyjskiej – żołnierskich piosenek połączonych z występami artystycznymi.

Tegoroczna trasa koncertowa Chóru Aleksandrowa rozpocznie się w Częstochowie, następnie zespół zawita do Zabrza, Warszawy, Torunia, Olsztyna, kończąc występy w Białymstoku.

Bilety można kupić na: https://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/chor-aleksandrowa/.

Przejdź do treści