Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Rzetelni lokatorzy ZGM TBS nagrodzeni (zdjęcia)

ZGM TBS rozstrzygnął drugą edycję konkursu literackiego „Rzetelny Lokator” na napisanie opowiadania o Częstochowie. Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody rzeczowe podczas uroczystej gali, która odbyła się w Hali Sportowej Częstochowa.

W uroczystej gali wzięło udział blisko 4 tys. osób, w tym lokatorzy ZGM TBS, członkowie wspólnot mieszkaniowych, pracownicy spółki oraz władze Częstochowy.

Głównym punktem gali było nagrodzenie najemców TBS-ów, którzy napisali najlepsze opowiadania o Częstochowie. Na konkurs adresowany do lokatorów, którzy nie zalegali z czynszem na koniec ubiegłego roku, wpłynęło ponad 70 prac. – Chcieliśmy w ten sposób dać innym za wzór osoby, które regularnie płacą czynsz, a także poznać pragnienia naszych mieszkańców. Postanowiliśmy docenić tych, którzy identyfikują się z miastem. Myślę, że kolejna edycja konkursu to dowód na coraz lepszą współpracę z mieszkańcami – mówi Paweł Konieczny, prezes ZGM TBS.

Autorom trzech najlepszych prac wręczono nagrody rzeczowe. Pierwsze miejsce zajął Janusz Berdowski, który w nagrodę otrzymał laptop. Krystyna Wesoła-Sarno dostała żelazko ze stacją parową, a robot kuchenny powędrował do Janiny Matysiakiewicz. Jury wyróżniło dodatkowo 10 prac. Ich autorzy otrzymali sprzęt AGD.

Nagrody wręczali m.in. prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, jego zastępca Jarosław Marszałek, oraz prezes ZGM TBS Paweł Konieczny.

Oprawę artystyczną zapewniły formacje dziecięce Szkoły Podstawowej nr 21 i Gimnazjum nr 7, Arkadiusz Kluba, oraz zespoły: Pieśni i Tańca „Częstochowa, „Claris”. Muzyczną gwiazdą był zespół zespół „Piękni i Młodzi”.

Podczas gali odbyły się także dwie prelekcje. Paweł Liszaj z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie opowiadał o bezpieczeństwie pożarowym w blokach, a Marcin Machnik z Komendy Miejskiej Policji mówił o tym, jak zachować się na wypadek wystąpienia zagrożenia terrorystycznego.

Przejdź do treści