Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC poznaliśmy zwycięzców siatkarskiego turnieju Kinder + Sport (zdjęcia)

DSC_2273W Hali Sportowej Częstochowa zakończył się rozgrywany w dniach 8-10 lipca finał największego na świecie turnieju minisiatkówki Kinder + Sport.

 – Myślę, że organizacyjnie Częstochowa wypadła bardzo dobrze – uważa Piotr Gruszka, ambasador turnieju Kinder + Sport. – Cieszę się, że po raz kolejny Sebastianem Świderskim jesteśmy w tym projekcie, bo to co się tutaj działo przez kilka dni, było czymś niesamowitym. Ten turniej pokazuje, że warto inwestować w młodzież.

W wielkim finale rywalizowały najlepsze zespoły z 16 województw. Od 8 do 10 lipca w pięciu częstochowskich halach (hala Polonia, hala LO im. C.K. Norwida, hala LO im. dr. Wł. Biegańskiego, hala AJD przy ul. Zbierskiego i Hala Sportowa Częstochowa) rozegrano blisko 1500 spotkań w kategoriach chłopięcych i dziewczęcych dwójek, trójek i czwórek.

– Co roku to przedsięwzięcie jest coraz większe. To cieszy, bo dzieci mogą rywalizować ze swoimi rówieśnikami z całej Polski i trochę posmakować wielkiej siatkówki. Świetne nagrody, podium, profesjonalna oprawa – dla każdego uczestnika to wielkie przeżycie, które pamięta się do końca swoich dni – twierdzi Sebastian Świderski, ambasador turnieju Kinder + Sport. – Wielkie brawa dla rodziców, którzy uczestniczyli w tym programie, pomagali swoim dzieciakom i razem przeżywali te wszystkie spotkania.

O tym, że turniej Kinder + Sport  jest dla niektórych początkiem do wielkich karier świadczą nazwiska uczestników poprzednich edycji. W rozgrywkach mini siatkówki brali udział dzisiejsi reprezentanci Polski, jak Mateusz Mika, czy Karol Kłos, a zwycięzcą drugiej i trzeciej edycji Kinder + Sport był Kamil Droszyński – dzisiaj złoty medalista mistrzostw świata i Europy kadetów.

Zwycięzcy turnieju wyjadą do Krakowa na turniej finałowy Ligi Światowej i będą mieszkać w tym samym hotelu, co reprezentacje biorące w nim udział.

Wyniki

Dwójki chłopców
1. KS Wifama Łódź
2. IKS Atak SP 19 Elbląd
3. LKS Bobowa

Dwójki dziewcząt
1. MKS Dwójka Zawiercie
2. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki
3. MKS przy MOS w Wieliczce

Trójki chłopców
1. UKS SET Starogard Gdański
2. KS Lechia Tomaszów Mazowiecki
3. DMKS Plas Kielce 1

Trójki dziewcząt
1. UKS Karb Bytom
2. MKS przy MOS w Wieliczce 1
3. Energa Gedania Gdańsk

Czwórki chłopców
1. DMKS Plas Kielce 1
2. Sądecki Klub Piłki Siatkowej Dunajec Nowy Sącz
3. KS Metro Warszawa

Czwórki dziewcząt
1. GTS Plas Gryfice/ Barnim Goleniów
2. UKS Dwójka Krynica Zdrój
3. MKS V LO Rzeszów I

Przejdź do treści