Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Wyjątkowa lekcja wuefu w HSC. Poprowadzili ją znani siatkarze (zdjęcia)

DSC_6891W Hali Sportowej Częstochowa odbyła się wyjątkowa lekcja wuefu dla uczniów i uczennic szkół podstawowych z klas IV – VI. W rolę wychowawców wcielili się znani siatkarze – Piotr Gruszka i Jakub Oczko. Obecny był także Grzegorz Szymański, który nie uczestniczył w treningu z uwagi na odniesioną niedawno kontuzję. – Przede wszystkim bardzo fajnie, że przyjechało tak dużo dzieci nie tylko z Częstochowy, ale też z okolic – mówi Piotr Gruszka. –  Cieszę się bardzo, że dzieci mogły dowiedzieć się jak prawidłowo odbijać piłkę i poznały obiekt, w którym na co dzień grają najlepsi zawodnicy w Polsce.

Siatkarze z pomocą trenera Wojciecha Pudo, Michała Leśnikowskiego  oraz Tomasza Szewczyka realizowali zajęcia sportowe z zakresu siatkówki dla ponad setki dzieci z częstochowskich szkół podstawowych.

Lekcję rozpoczęto od energicznej rozgrzewki, następnie zgłębiano tajniki ćwiczeń mających na celu doskonalenie umiejętności gry w siatkówkę. Grupy zostały podzielone według wieku. Klasy V i VI trafiły pod opiekę Jakuba Oczko, klasami IV zajął się Piotr Gruszka, Najmłodszymi adeptami zajęli się Tomasz Szewczyk, Michał Leśnikowski i Wojciech Pudo.

Każdy uczestnik otrzymał pakiet regeneracyjny, na który składała się woda mineralna oraz owoc. Po treningu, która trwała półtorej godziny, ustawiła się długa kolejka po autografy. – Dzieci były nastawione na to, żeby nas spotkać, zobaczyć z bliska i dotknąć. Przeważnie oglądają nas tylko w telewizji i nie znają nas prywatnie – zauważa Gruszka.

Organizatorami akcji „Lekcja WF-u z Mistrzem” byli PKN Orlen, Hala Sportowa Częstochowa i Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa. Patronat nad wydarzeniem objął minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Przejdź do treści