Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W HSC powstała świetlica integracyjna dla niepełnosprawnych (zdjęcia)

warsztaty-oczami-brata-otwarcie-02Hala Sportowa Częstochowa stała się miejscem przyjaznym osobom niepełnosprawnym. A to za sprawą otwartej w czwartek, 11 lutego Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego dla podopiecznych Fundacji Oczami Brata.– To świetlica integracyjna dla osób o różnym stopniu niepełnosprawności, którą otwieramy po zaledwie dwóch latach działalności naszej organizacji – powiedział Paweł Bilski, prezes Fundacji Oczami Brata. – Wierzę, że ta placówka będzie miejscem rodzinnym, pełnym ciepła i pozytywnych wspomnień, w którym znajdzie się przestrzeń dla każdego. Hala Sportowa Częstochowa daje nam bardzo wiele możliwości do rozwoju naszych podopiecznych.

Świetlica została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Częstochowy. – Wasza fundacja czuwa nad tymi, którzy zostali szczególnie doświadczeni i potrzebują troskliwej opieki. Cieszę się, że dzięki waszemu zaangażowaniu w hali sportowej powstało miejsce przyjazne niepełnosprawnym, gdzie będą mogli się dobrze poczuć i oderwać od zwykłych codziennych problemów – stwierdził podczas otwarcia placówki prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

W uroczystości uczestniczył również biskup Antoni Długosz, który pobłogosławił świetlicę. – Od początku swojej posługi kapłańskiej służę ludziom specjalnej troski, a także ich rodzicom i opiekunom. Dlatego cieszę się, że w kolejnym miejscu będą czuli się bezpiecznie – mówił bp Długosz. – Najważniejsze, żeby te osoby wiedziały o tym, że są najważniejszą cząstką ludzkości, a my chcemy być ich aniołami stróżami. Macie takiego anioła w osobie prezydenta Częstochowy, który jest tatą i takiego dziadka z długim nosem, jakim jestem ja.

Po uroczystym otwarciu placówki zaproszeni goście obejrzeli krótki pokaz artystyczny w wykonaniu podopiecznych Fundacji Oczami Brata.

Przejdź do treści