Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Rośnie forma AZS-u. Częstochowianie lepsi w sparingu od Jastrzębskiego Węgla (zdjęcia)

siatkowka-azs-sparing-jastrzebie-01Częstochowski AZS po raz pierwszy w trwającym okresie przygotowawczym miał okazję zmierzyć się z drużyną, z którą będzie walczył o punkty w PlusLidze. Drużyna Michała Bąkiewicza pokonała w Hali Sportowej Częstochowa 3:1 Jastrzębski Węgiel.

 Sparing z jastrzębianami był pierwszym poważnym testem częstochowskiego zespołu przed zbliżającym się sezonem. Spotkanie rozgrywane było na normalnych zasadach bez dorzucanych piłek z boku.

– Do tej pory graliśmy bardziej treningowo i prawie wszyscy zawodnicy mogli zaprezentować się w większym wymiarze – mówi Michał Bąkiewicz, trener AZS-u. – Od sparingu z Jastrzębskim Węglem zaczęliśmy właściwą grę, a ja cieszę się z tego, że już jesteśmy w pełniejszym zestawieniu i możemy trochę bardziej rotować zawodnikami.

We wtorkowym sparingu Bąkiewicz miał do dyspozycji 14 siatkarzy. Do składu wrócili juniorzy Bartłomiej Lipiński i Rafał Szymura. Brakuje jeszcze tylko Słowaka Mateja Pataka.

Częstochowianie wygrali z Jastrzębskim Węglem trzy z czterech rozegranych setów i pozostawili po sobie dobre wrażenie. – Cieszę się, że gramy całym zespołem i pobudzamy się pozytywnie. Walczymy o każdą piłkę, a schematy, o których rozmawiamy i ćwiczymy, są wdrażane w grę. Szybko reagujemy też na podpowiedzi i to jest dla mnie najważniejsze – twierdzi Bąkiewicz.

Kolejny sparing akademicy rozegrają 3 października w Kępnie z PGE Skrą Bełchatów. Trzy dni później w Hali Sportowej Częstochowa ich formę sprawdzi reprezentacja Kataru.

AZS Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 3:1

(25:20, 22:25, 25:19, 25:21)

AZS Częstochowa: Redwitz, Wawrzyńczyk, Szalacha, Bandero, Szymura, Polański, Stańczak (libero) – Kowalski, Stelmach, Lipiński, Buniak, Herman, Janus, Bik (libero).

Przejdź do treści