Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Siatkarski puchar mistrzostw świata w Hali Sportowej Częstochowa!

Od wtorku, 30 czerwca w Hali Sportowej Częstochowa będzie można podziwiać puchar mistrzostw świata, który w 2014 roku zdobyła reprezentacja polskich siatkarzy.

Przypomnijmy, że polscy siatkarze sięgnęli po mistrzostwo świata 21 września 2014 roku w katowickim Spodku. W wielkim finale pokonali 3:1 Brazylię.

Trofeum, które zdobyli, miało być prezentowane w hali na początku czerwca, kiedy to rozegrano tam dwumecz Polski z Iranem w ramach Ligi Światowej. Niestety puchar został uszkodzony na jednym z pokazów i musi zostać naprawiony w Szwajcarii.

– To duża promocja i wyróżnienie dla naszego miasta – mówi wiceprezydent Jarosław Marszałek, który czynił starania, aby sprowadzić trofeum do Częstochowy. – To również niepowtarzalna okazja dla częstochowian, aby zobaczyć na żywo puchar zdobyty przez reprezentację naszych siatkarzy, unieść go w górę w geście zwycięstwa i zrobić sobie z nim zdjęcie.

Oficjalna prezentacja pucharu odbędzie się 30 czerwca o godz. 10.30. Puchar pozostanie w Hali Sportowej Częstochowa do piątku, 3 lipca.

Przejdź do treści