Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Szczypiorniści z gimnazjów rywalizowali w HSC (zdjęcia)

szczypiorniak-turniej--02Po raz pierwszy w Hali Sportowej Częstochowa odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców im. Macieja Kowalika.

– Chłopcy, którzy grali w tym turnieju, byli pod wrażeniem tej hali, zwłaszcza nasi goście z Bieszczad – mówi organizator turnieju Cezary Gajda. 

Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny reprezentujące gimnazja. Triumfowali szczypiorniści z Gimnazjum w Lelowie. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 18 w Częstochowie. Podium uzupełnił UKS „Mustaf” Częstochowa. – Turniej stał na wysokim poziomie. Wszystkie mecze były zacięte. Chłopcy wkładali w grę maksimum swoich możliwości – twierdzi Gajda. – Nasze zaproszenie przyjęły gimnazja z Lelowa i Częstochowa, które wygrały rywalizację w piłce ręcznej na poziomie rejonowym.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Paweł Wójcik z Lelowa, a strzelcem jego kolega z drużyny Daniel Raźniak.

Wyniki meczów: UKS „Mustaf” – Gimnazjum 18 10:12, Gimnazjum w Lelowie – Gimnazjum w Rzepedzi 20:18, Gimnazjum 18 – Gimnazjum w Rzepedzi 16:9, UKS „Mustaf” – Gimnazjum w Lelowie 11:11, Gimnazjum w Lelowie – Gimnazjum 18 10:9, UKS „Mustaf”” – Gimnazjum w Rzepedzi 11:9.

Klasyfikacja końcowa
1. Gimnazjum w Lelowie
2. Gimnazjum nr 18 w Częstochowie
3. UKS „Mustaf” Częstochowa
4. Gimnazjum w Rzepedzi

Przejdź do treści