Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Uczniowie „Żeromskiego” wygrali Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej szkół technicznych (zdjęcia)

stefaniak

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego triumfował w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej szkół technicznych, który rozgrywany był w Hali Sportowej Częstochowa.

– W zeszłym roku w pierwszej edycji turnieju nasza drużyna zajęła drugie miejsce, teraz udało się wygrać – cieszy się Dawid Krzętowski, nauczyciel wuefu w ZSTiO w Częstochowie. – Chłopcy zrealizowali cel, który sobie postawili. Łatwo jednak nie było. Najtrudniejsze spotkanie rozegraliśmy w półfinale z drużyną z Włoszczowej. Stało ono na wysokim poziomie i myślę, że było dużo trudniejsze niż finał.

W finale uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego pokonali 3:0 drużynę z Kłobucka. Trzecie miejsce zajęła ekipa z Włoszczowej, który ograła 2:0 Bielsko-Białą. Na piątej pozycji  uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Technicznych w Częstochowie.

Dyplomy i puchary wręczali m.in. Damian Lewandowski, prezes Hali Sportowej Częstochowa, przewodniczący komisji sportu i turystyki Łukasz Wabnic, przewodniczący Rady Miasta Zdzisław Wolski oraz zastępca prezydenta Częstochowy Ryszard Stefaniak.

– Chciałem podziękować organizatorom turnieju oraz drużynom, które przyjechały do Częstochowy, żeby sprawdzić się w rywalizacji sportowej. Duże słowa uznania dla dyrektorów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Technicznych za to, że nie tylko kształcą uczniów w poszczególnych zawodach, ale też kładą nacisk na sport, który uczy m.in. współzawodnictwa – mówi wiceprezydent Stefaniak.

Patronat honorowy nad imprezą objęli minister sportu i turystyki RP Andrzej Biernat oraz prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Końcowa klasyfikacja
1. ZSTiO im. Żeromskiego
2. Kłobuck
3. Włoszczowa
4. Bielsko-Biała
5. ZST Częstochowa
6. Lubliniec
7. Wieluń
8. Tarnowskie Góry
9. ChorzówPrzejdź do treści