Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Finał Profesjonalnej Ligi MMA w Hali Sportowej Częstochowa

27 grudnia w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się wielki finał Profesjonalnej Ligi MMA. W walce wieczoru powracający do mieszanych sztuk walk Marcin Najman zmierzy się z utalentowanym kickbokserem ze Słowacji Michalem Dobiasem.

– Szef PLMMA Mirosław Okniński przedstawił mi trzech kandydatów, z którymi mógłbym stoczyć swoją walkę w tej formule – mówi Najman. – Wybrałem Michala Tobiasa, bo nie jest on zawodnikiem MMA, podobnie jak ja. Dlatego uważam, że jest to ciekawe zestawienie i trudno będzie wskazać faworyta. Dzięki temu, że Słowak nie ma doświadczenia w walkach w formule MMA, będą mógł korzystać ze swoich umiejętności bokserskich.

Podczas wielkiego finał Profesjonalnej Ligi MMA zaplanowano 17 pojedynków. Częstochowskiej publiczności zaprezentują się również miejscowi zawodnicy, m.in. Mateusz Strzelczyk czy Dawid Matyszczak.

– Myślę, że ta gala będzie pełna fajerwerków, bo połączy wiele klubów i wielu kibiców – uważa Mirosław Okniński, szef PLMMA. – Zaplanowaliśmy ok. 17 pojedynków. Oprócz walki wieczoru, będą trzy pojedynki o pasy, w tym jedna w kategorii kobiecej.

Pierwotnie walczyć miał również Krzysztof Kułak z częstochowskiej Adrenaliny, ale z powodu kontuzji musiał się wycofać.

Bilety na galę będą w sprzedaży od przyszłego tygodnia w klubie Stacherczak.

Wielki finał PLMMA rozpocznie się o godz. 19.30. Transmisję przeprowadzi Orange Sport.

Przejdź do treści