Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

City Cross prowadził przez Halę Sportową Częstochowa

IMG_2107 Oleksandr Kuzmiczow z czasem 27 minut 25 sekund został zwycięzcą drugiej edycji ekstremalnego biegu miejskiego City Cross Częstochowa, który prowadził przez koronę stadionu żużlowego SGP Arena i wnętrze Hali Sportowej Częstochowa. Drugie miejsce zajął  Łukasz Grajcar z CKS Budowlani ze stratą 27 sekund do Ukraińca.

– To był mój pierwszy start w tej imprezie. Trasa była wymagająca. Trzeba było przygotować się do niej siłowo. Największe trudności sprawiały mi stery opon, bo wpadały w nie nogi – twierdzi Grajcar. – Miałem nadzieję, że zdołał dogonić i pokonać Ukraińca, ale zostałem, gdy zbiegałem ze schodów Hali Sportowej Częstochowa. Potem wbiegłem do autobusu, gdzie było dużo ludzi i nie mogłem się przepchać, przez co straciłem sporo sekund.

W biegu, który odbył się 13 września, wystartowało ok. 300 uczestników, którzy mieli do pokonania kilka pętli. Aby ukończyć City Cross Częstochowa trzeba było przebiec w sumie 7 km.

– W tej edycji było jeszcze więcej opon, wraków samochodów i schodów – mówi organizator Daniel Woch z City Cross Częstochowa. – Myślę, że to przyciąga tych, którzy chcą sprawdzić się na tej wymagającej trasie.

Wśród pań najlepsza okazała się Ukrainka Nataliia Batrak, który przebiegła dystans w czasie 32,08. – Pierwszy raz brałam udział w takiej imprezie. Zwykle biegam 1500 lub 3000 metrów – zaznacza Ukrainka. – Trasa była bardzo fajna i ciekawa. Najtrudniejsze były schody i samochody.

Pula nagród wyniosła w tym roku ponad 15 tys. zł. Każdy uczestnik dostał atrakcyjny pakiet startowy, w którym znalazła się m.in. koszulka techniczna. Ci, którzy ukończyli bieg otrzymał otrzymali pamiątkowe medale.

Głównymi nagrodami były tablet Samsung TAB 4, strój treningowy reprezentantów Polski w siatkówce oraz sportowe akcesoria żużlowców Włókniarza Częstochowa. Każdy uczestnik biegu mógł też przejechać się ligowym motocyklem żużlowym wraz zawodnikiem Sebastianem Troniną.

Organizatorzy już myślą o następnej edycji. – Pomysłów mamy wiele. Na pewno kilka z nich wprowadzimy w życie. Bieg na pewno będzie cykliczną imprezą – zapewnia Woch.

City Cross Częstochowa współorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowa oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Wyniki

Kategoria open mężczyzn (do 5. miejsca)

1. Oleksandr Kuzmiczow Kagarlyk 27,25
2. Łukasz Grajcar CKS Budowlani 27,52
3. Piotr Magiera Myszków 28,35
4. Krzysztof Krygier Magellan S.A., Grodzisko 28,41
5. Vitalii Maranych Finisz Kalisz, Ostrów Wlkp. 28,42

Kategoria open kobiet (do 5. miejsca)
1. Nataliia Batrak Pref Bet Śniadowo Łomża, Charków 32,08
2. Sylwia Ślęzak CKS Budowlani 32,36
3. Anna Voskolovych Finisz Kalisz Ostrów Wlkp. 35,19
4. Agnieszka Janocha Ambitni Amatorzy Myszków, Żarki Letnisko 37,57
5. Ola Sakowicz KS City Cross 38,23

Przejdź do treści