Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

AZS przedstawił sponsora strategicznego w HSC!

sponsor azsZałożona przez państwową Agencję Rozwoju Przemysłu spółka Operator ARP została sponsorem strategicznym AZS-u Częstochowa. Umowa podpisano na rok z możliwością jej przedłużenia.Dzięki pozyskaniu sponsora strategicznego udało nam się zbudować budżet na poziomie, jaki sobie zakładaliśmy po zakończeniu poprzedniego sezonu. Cieszę się, że teraz możemy zająć się budową drużyny na odpowiednim poziomie – mówi Roman Lisowski, prezes częstochowskiego AZS-u.

Maciej Lipiec, prezes Operatora ARP, nie tylko cieszy się z podpisania umowy z klubem, ale podkreśla związki spółki z miastem. – AZS jest klubem bardzo utytułowanym, z bogatą historią i cieszę się z tego, że możemy mu pomóc. Dla nas z kolei współpraca ta jest szansą na przedstawienie naszej oferty. Chcemy trafić z nią do przedsiębiorców nie tylko w Częstochowie, czy kraju, ale także zagranicą – twierdzi.

Dyrektor sportowy AZS-u Ryszard Bosek przekonuje, że dzieli sponsorowi strategicznemu klub będzie mógł pozwolić sobie na więcej. Zapowiada również, że od środy, 6 sierpnia będą pojawiać się kolejne informacje dotyczące nowych siatkarzy. – Gdy buduje się zespół sprawy finansowe bardzo często są dużym ograniczeniem. Mając sponsora możemy pozwolić sobie na więcej. Wiadomo, że pieniądze w dzisiejszym sporcie zawodowym są niezwykle istotne. Tym bardziej cieszę się, że mamy wielu przyjaciół, którzy wydeptują różne ścieżki, by nam pomóc – mówi Bosek.

Założona w 2004 roku przez Agencję Rozwoju Przemysłu spółka Operator ARP  zajmuje się sprzedażą majątku w celu spłaty zobowiązań publiczno-prawnych przejętych od przedsiębiorców z mocy prawa.

W jej ofercie znajdują się działki pod inwestycje oraz nieruchomości inwestycyjne zlokalizowane w Częstochowie, a także majątek ruchomy i udziały w spółkach. Operator świadczy również usługi prawne związane z przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do transakcji kupna – sprzedaży, a także prowadzi doradztwo, jeżeli interesują Państwa działki i grunty inwestycyjne, dostępne w ofercie Spółki. Dodatkowo stanowimy wsparcie dla podmiotów wykazujących przejawy przedsiębiorczości i inicjatywy gospodarczej.

Operator od stycznia wspierał finansowo akademików.Nie była to jednak tak duża pomoc, jak od momentu podpisania umowy sponsorskiej. – To nasza pierwsza przygoda ze sponsorowaniem sportu. Do tej pory wykorzystywaliśmy inne kanały marketingowe, ale teraz mogliśmy sobie pozwolić na reklamę przez sport, przez bardzo utytułowany siatkarski klub – dodaje wiceprezes Operatora Mirosław Rykiel.

Przejdź do treści