Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Tańczyli zumbę z całej Polski dla chorej Julki

zumba-julka-party-06

Kilkaset osób z całej Polski zatańczyło w sobotę w Hali Sportowej Częstochowa trzygodzinny maraton zumby dla  chorej 15-letniej Julii Janik, która boryka się z rzadkim nowotworem złośliwym tkanek miękkich i kości.

– Impreza była fantastyczna i przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Beata Niemczyk, licencjonowany instruktor Zumba Fitness. – Jej uroku dodawało miejsce, w którym się odbyła. Każdy podkreślał, że Hala Sportowa Częstochowa jest przepięknym obiektem ze świetnym zapleczem technicznym.

W trzygodzinnym maratonie spalania kalorii Zumba Party II wzięło udział ok. 500 osób. Maraton poprowadziło znakomite grono instruktorów, m.in. Izabela Kin, która „przywiozła” zumbę do naszego kraju. Byli też Tunezyjczycy i Kubanka.

Impreza ” Integracja – Zumba Fitness® Party II ” miała na celu promowanie aktywności fizycznej, integracje środowiska zumbowego w Częstochowie i okolicach, propagowanie ruchu. – Chcieliśmy zintegrować w jednym miejscu wszystkie środowiska zumbowe i zatańczyć dla chorej Julii – twierdzi Beata Niemczyk. – Zumba potrzebuje ludzi, uśmiechów. Cieszy to, że staje się coraz bardziej popularniejsza. Bo jest przepiękna. Łączy fitness z tańcem. Oprócz zadbania o swoją kondycję fizyczną można nauczyć się kroków niemal wszystkich tańców.

Wśród tańczących była częstochowska radna Małgorzata Iżyńska. – Cieszę się, że w Częstochowie organizowane są takie akcje charytatywne. Częstochowa po raz kolejny dała przykład czynnie włączając się w propagowanie ludzkich odruchów, czyli pomocy potrzebującym, w tym przypadku uczennicy Gimnazjum nr 12 Julii Janik – mówi Małgorzata Iżyńska.

Organizatorzy uzbierali z biletów ok. 13 tys. zł. Pieniądze zostaną w całości przekazane na leczenie częstochowskiej gimnazjalistki.

W trakcie imprezy przeprowadzona została akcja „Dzień Dawcy Szpiku w Częstochowie”, którą zorganizowała Fundacja DKMS Polska. Wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych.

Przejdź do treści