Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Świadoma Mama radziła młodym mamom i kobietom w ciąży

DSC_1681

W Hali Sportowej Częstochowa po raz pierwszy odbyły się bezpłatne szkolenia dla młodych mam i kobiet w ciąży. Warsztaty Świadomej Mamy poprowadziła aktorka Paulina Holtz, znana m.in. z serialu „Klan”.

– Jestem związana ze Świadomą Mamą kolejny sezon – mówi Paulina Holtz.- Za każdym razem to dla mnie jakiś rodzaj spotkania z czymś, co już u mnie minęło. Moje dziewczyny są duże, więc z maluchami nie mam zbyt wiele do czynienia. Z przyjemnością jednak słucham tych wykładów, bo na spotkaniach Świadomej Mamy są specjaliści z różnych dziedzin. Cały czas dowiaduję się czegoś nowego i wartościowego. To dla mnie również miła przygoda i odskocznia od życia.

Warsztaty odbyły się w Częstochowie po raz pierwszy. Zorganizowano je z myślą o wszystkich przyszłych i obecnych mamach. Na pytania i wątpliwości rodziców odpowiadali dietetyk, psycholog, kosmetolog, ginekolog/położna i fizjoterapeuta.

– Wbrew pozorom jest dosyć spora niewiedza na temat zdrowej diety i zdrowego odżywiania. Mało wiemy o tym, że tak naprawdę jesteśmy w stanie zaprogramować różne choroby naszemu dziecku, mając je jeszcze w brzuchu – twierdzi Pailina Holtz, szczęśliwa i doświadczona mama. – Staramy się mówić również o takich tematach, jak zdrowie intymne kobiet, po rzeczy związane z baby bluesem, depresją poporodową. Bo tłucze się tym biednym kobietom do głowy, że macierzyństwo to piękny, sielankowy obrazek z reklamy. A tak nie jest. To trud, łzy, płacz, brak snu. Trzeba o tym mówić po to, żeby kobiety wiedziały, że nie muszą być idealnymi matkami. Muszą być matkami wystarczająco dobrymi. I takich matek oczekują nasze dzieci, a nie jakiś zaharowanych potworów, które jak zombie robią wszystko, zapominając o całej reszcie swojego życia.

Paulina Holtz zapowiada, że na pewno przyjedzie jeszcze do Częstochowy z warsztatami dla mam. Nie wyobraża sobie, aby kolejne szkolenia odbyły się gdzie indziej niż w Hali Sportowej Częstochowa. – Sala, w której prowadziliśmy szkolenia, jest bardzo komfortowa, przyjazna i wyłożona wykładziną. Jest miejsce, gdzie można zostawić wózki. Łatwo do niego dojechać. To wszystko sprzyja naszym spotkaniom – uważa Paulina Holtz.

 

 

 

 

 

Przejdź do treści