Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Kuba Błaszczykowski: Hala robi wrażenie

pilkarska-gwiazdka-03

Kuba Błaszczykowski przyjechał Piłkarską Gwiazdkę Consulting Cup 2013, która odbyła się w niedzielę, 22 grudnia po raz pierwszy w Hali Sportowej Częstochowa. Gwiazda Borussii Dortmund podzieliła się z nami wrażeniami na temat obiektu i opowiedziała o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia.

HSC: Jak podoba się Hala Sportowa Częstochowa?
Kuba Błaszczykowski:  Byłem tu pierwszy raz. Hala robi wrażenie, choć nie zdążyłem się dobrze rozejrzeć. Widać, że jest nowoczesna. To coś na bardzo wysokim poziomie. Nie musimy się wstydzić stadionów,  teraz to samo można powiedzieć o halach sportowych. Fajnie, że taki obiekt jest w Częstochowie. Do tego jeszcze potrafią zapełnić go kibice.

HSC: Zbliżają się święta. Stoły będą uginać się od potraw. Jak sobie z tym radzisz?
KB: Nie mam z tym problemu. Obojętnie co bym nie jadł, zawsze ważyłem tyle, ile powinienem. Oczywiście święta to w pewnym sensie czas, w którym człowiek pozwala sobie na więcej niż normalnie. Z racji tego, że mamy wolne, na pewno tych słodkości będzie więcej w moim brzuchu.

HSC: To również czas na regenerację…
KB: Mamy krótki okres urlopowy, niecałe dwa tygodnie. Dość szybko zaczynamy ligę. Najważniejszą rzeczą po ciężkiej rundzie jest jak najszybsza regeneracja. To jest cel nadrzędny. Organizm znowu czeka dość duży wysiłek i trzeba być na to przygotowanym.

HSC: Święta Bożego Narodzenia mają dla ciebie szczególne znaczenie?
KB: Jak dla wszystkich Polaków. U nas na święta zjeżdża się cała rodzina. Jest wspaniała atmosfera. To jest coś, na co człowiek czeka cały rok. Gdy się kończą, mówimy sobie, że na święta się tak długo czeka, a one tak szybko mijają.

HSC: Święta spędzacie też na sportowo…
KB: Tego nie może zabraknąć. Przekazano nam tradycje, że to co się robi w dzień wigilijny, robi się cały rok. Dlatego nie możemy zapominać, co dla nas jest najważniejsze. Gra w piłkę została przekazana rodzinie z pokolenia na pokolenie.

Dziękuję za rozmowę.

Przejdź do treści