Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Judocy trenowali z mistrzami w Hali Sportowej Częstochowa

– Tak wspaniałych warunków do trenowania judo jeszcze nie mieliśmy w Częstochowie – powiedział mistrz Polski, olimpijczyk z Moskwy Paweł Klimek podczas oficjalnego otwarcia sekcji judo UKS 48 w Hali Sportowej Częstochowa.

Uroczystość otwarcia nowej sali uświetnili znakomici polscy judocy, m.in. Paweł Zagrodnik, olimpijczyk z Londynu, wielokrotnym medalista mistrzostw Polski, brązowy medalista mistrzostw Europy z 2012 roku w rywalizacji drużynowej.

– Sala do ćwiczeń judo jest wręcz idealna. Są drabinki, drążki i przede wszystkim miękkie, wygodne maty. Wiem, bo kilka razy na nie upadłem – mówi Zagrodnik, który w trakcie oficjalnego otwarcia sali odbył pokazową walkę z Przemysławem Matyjaszkiem, wicemistrzem Europy w wadze 100 kg i brązowym medalistą w kategorii open w 2007 roku.

O tym, jakie walory płyną z uprawiania judo opowiadał dzieciom, które trenują w Hali Sportowej Częstochowa ten sport walki, Zenon Mościński, wiceprezes ds. spraw szkoleniowych Śląskiego Związku Judo.

Medali dla klubu UKS 48 życzył z kolei Paweł Klimek, były polski judoka, dyrektor generalny Urzędu Miasta Częstochowy.

Prawdziwą gratką dla najmłodszych judoków była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośrednim pojedynku z Pawłem Zagrodnikiem.

Judo w Częstochowie istnieje już od ponad 50 lat. Pod koniec 1950 roku powstała pierwsza sekcja przy Politechnice Częstochowskiej.

Przejdź do treści