Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

I edycja City Cross Częstochowa

 

Ukrainiec Juriy Blahodir z czasem 28 minut 36 sekund został zwycięzcą pierwszej edycji ekstremalnego biegu miejskiego City Cross Częstochowa, który odbył się w minioną sobotę 31 sierpnia.
– Bardzo ciekawa inicjatywa, dlatego tutaj przyjechałem. Ogólnie startuję w ulicznych biegach, ale chciałem spróbować czegoś nowego – mówi Juriy Blahodir, który mieszka w Ostrowie. – Liczyłem, że będzie łatwiej. Nie było prawie odpoczynku. Samochód można przeskoczyć, przebiec przez autobus również, czy pokonać schody. Ale w połączeniu stanowiło to ogromną trudność.

W biegu, który rozegrano 31 sierpnia, wystartowało blisko 200 uczestników. Drugi na mecie zameldował się Dawid Kubiec (28:42), trzeci był Piotr Magiera (29:17).

Zawodnicy wystartowali z parkingu Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.
Biegli po stadionie SGP Arena, do pokonania mieli skarpę, gdzie rozstawione były wraki samochodów oraz sterta opon. Potem po schodach wbiegali na pierwsze piętro Hali. Ostatnią przeszkodą był autobus.

Aby ukończyć bieg trzeba było pokonać pięć takich pętli, czy w sumie 7 km. Dokonał tego m.in. 57-letni mieszkaniec Zawodzia Bronisław Klimczak. – Pomysł bardzo ciekawy, tylko mogło być trochę mniej okrążeń, bo zrobiło się nieco melancholijnie – uważa Klimczak. – Najtrudniejszą przeszkodą były wraki samochodów. Zdarzało się, że na dachu auta było jednocześnie trzech zawodników. Trzeba było uważać przy zbieganiu tego samochodów.

W crossie wystartowała również Anna Kołodziejczyk. – Przede wszystkim świetna zabawa – twierdzi uczestniczka. – Trasa była wymagająca. Stwierdziłam, że nie przeprowadziłabym się do bloku bez windy. Samochody były piękne, uwielbiam skakać, opony też nie sprawiły mi problemu, ale schody dały w kość.

Zdaniem Anny Kołodziejczyk do drugiej edycji warto byłoby wprowadzić przeszkodę z wodą. – Byłoby trochę chłodniej – zauważa.

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który dał sygnał do startu, jest przekonany, że City Cross będzie wizytówką sportową miasta. – Tak jak Mrągowo ma swój słynny piknik, tak Częstochowa ma City Cross – podkreśla prezydent Matyjaszczyk.

Organizatorami biegu byli Daniel Woch, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowa oraz Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa.

Poniżej prezentujemy linki do wideo relacji z Teleexpressu oraz TV Orion. Zachęcamy do oglądania

http://teleexpress.tvp.pl/12083196/01092013-1700

http://www.tvorion.pl/?action=show_news&idNews=13954

Przejdź do treści