Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Wielki powrót „Świątecznego Grania z Kubą” do HSC

Po czterech latach przerwy do Hali Sportowej Częstochowa wróciło „Świąteczne Granie z Kubą”. Piąta edycja charytatywnego turnieju piłkarskiego zorganizowanego 29 grudnia tradycyjnie odbyła się z udziałem gwiazd sportu, kabaretu i estrady.

– Udało się po czterech latach powrócić z naszym turniejem. Jestem wzruszony i ze swojej strony bardzo dziękuję za pomoc wszystkim moim przyjaciołom, którzy tak bezinteresownie i z entuzjazmem przyjęli zaproszenie do udziału w „Świątecznym Graniu”. – powiedział Kuba Błaszczykowski. – Super było też ponownie spotkać się ze wspaniałą częstochowską publicznością, zrobić wspólne zdjęcia, porozmawiać.

Po raz piąty na zaproszenie Kuby Błaszczykowskiego do Hali Sportowej Częstochowa przyjechały znane osoby ze świata sportu i kultury, które wzięły udział w charytatywnym turnieju piłkarskim o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy.

– Cieszę się, że znów możemy spotkać się na „Świątecznym Graniu z Kubą” i będzie o co walczyć – mówił prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. – To, co jednak najważniejsze – wygranymi są wszyscy tutaj obecni. Nieważne, która z drużyn zwycięży. Każdy z nas może poczuć się wygranym, bo jest tutaj, bierze udział we wspaniałej imprezie i zrobi coś dobrego dla Fundacji „Ludzki Gest” Jakuba Błaszczykowskiego i jej podopiecznym.

W piątek na boisku oprócz braci Błaszczykowskich rywalizowały m.in. mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk, legenda tenisa Agnieszka Radwańska, mistrzyni UFC Joanna Jędrzejczyk, siatkarka Magdalena Śliwa oraz piosenkarki Magdalena Steczkowska i Ania Wyszkoni. Z zaproszenia byłego kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski Kuby Błaszczykowskiego skorzystali także jego koledzy z boiska – Łukasz Piszczek, Marcin Baszczyński, Paweł Brożek i Marcin Wasilewski, a także żużlowcy Bartosz Zmarzlik i Patryk Dudek, były gracz NBA Cezary Trybański, kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz, aktorzy Dawid Ogrodnik i Andrzej Młynarczyk oraz raperzy KAEN i O.S.T.R.

Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy zdobyła drużyna „morelowych”, w składzie której znaleźli się m.in. Anita Włodarczyk, Patryk Dudek, Magdalena Śliwa i Paweł Brożek, który jako kapitan odebrał trofeum z rąk prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek na turniej zostanie przekazany podopiecznym założonej przez Błaszczykowskiego Fundacji „Ludzki Gest”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom poprzez finansowanie ich leczenia oraz zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Przejdź do treści