Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

W Hali Sportowej Częstochowa przełamywali bariery


Kilkuset niepełnosprawnych uczestników z 25 ośrodków i szkół specjalnych wzięło udział w Hali Sportowej Częstochowa w kolejnej edycji olimpiady „Przełam Bariery z Liberty Częstochowa”. – Brawa należą się przede wszystkim organizatorom. Bez nich ta piękna impreza nie doszłaby do skutku – mówił zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek. –  Uczestnikom życzę sukcesów, dobrej zabawy i niech wygra najlepszy.

Organizatorzy przygotowali szereg ciekawych konkurencji. Uczestnicy olimpiady wzięli udział w grach ruchowych oraz konkurencjach sportowych w czterech kategoriach ruchowych. Wszystko po to, by każde dziecko bez względu na stopień niepełnosprawności mogło wystartować w zawodach.

Olimpiada miała na celu rozwijanie zainteresowań sportowych i kształtowanie nawyków czynnego wypoczynku a także integrację oraz wspieranie aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych. Wyniki były sprawą drugorzędną. Uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami, upominkami i medalami. 

Wszyscy uczestnicy udowodnili, że bariery i ograniczenia dla nich nie istnieją. Na zakończenie sportowej rywalizacji na uczestników czekały niespodzianki. Placówki zostały nagrodzone upominkami, dyplomami i medalami.

Organizatorami wydarzenia byli Miasto Częstochowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Częstochowie oraz Hala Sportowa Częstochowa. Głównym sponsorem imprezy była huta Liberty Częstochowa.

Przejdź do treści