Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Młodzi siatkarze rywalizowali w międzynarodowym turnieju

W dniach 16-18 września w Hali Sportowej Częstochowa odbył się międzynarodowy turniej siatkarski TAURON Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19.

W turnieju wzięło udział siedem topowych europejskich drużyn młodzieżowych. O miano najlepszego w częstochowskim turnieju walczyli włoska Diavoli Rosa, słowacki SŠŠ Trenčín, serbska Vojvodina Novi Sad, niemiecki VS Olympia 93 Berlin, Trefl Gdańsk, SMS Spała, KS Metro Warszawa oraz gospodarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. 

Oprócz młodych i zdolnych siatkarzy, którzy już reprezentują swoje państwa w młodzieżowych reprezentacjach, nie brakowało dużych nazwisk na ławkach trenerskich. Zespół ze Słowacji prowadził Marek Kardoš, były zawodnik oraz szkoleniowiec AZS-u, z którym wywalczył europejski Puchar Challenge. Za drużynę z Gdańska odpowiedzialny był natomiast były reprezentant Polski, Wojciech Grzyb. Na trybunach pojawili się natomiast między innymi Łukasz Żygadło czy Robert Szczerbaniuk.

– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że przy wsparciu partnera turnieju Tauron Dystrybucja, wielu sponsorów oraz miasta udało nam się w Częstochowie zorganizować tak silnie obsadzony turniej, który stał na bardzo wysokim poziomie. Za nami kilka tygodni ciężkiej pracy, by wszystko odbyło się zgodnie z planem, ale po opiniach trenerów naszych gości możemy stwierdzić, że wszystko się udało i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni – komentował turniej jeden z organizatorów, Wojciech Pudo.

Pierwszego dnia zmagań każda z drużyn rozegrała trzy mecze. Łącznie byliśmy świadkami aż dwunastu spotkań, które wyłoniły najlepszą czwórkę turnieju. Każde spotkanie było rozgrywane do trzech setów. Po intensywnym dniu walki do strefy medalowej załapali się siatkarze SMS-u Spała, Trefla Gdańsk, AZS-u Częstochowa oraz włoskiego Diavoli Rosa. Po ciekawych i momentami bardzo zaciętych starciach do finału awansowały drużyny SMS-u Spała oraz włoska Diavoli Rosa. Wielki finał zakończył się zwycięstwem 3:1 rużyny z Polski. W meczu o trzecie miejsce górą okazali się natomiast zawodnicy z Częstochowy, którzy pokonali 3:1 gdański Trefl.

Podczas Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19 łącznie rozegrano dwadzieścia meczów. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a w każdym ze spotkań wybierany był MVP.

Głównym partnerem turnieju był Tauron Dystrybucja. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Wyniki końcowe:
1. SMS PZPS Spała
2. Diavoli Rosa
3. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa
4. Trefl Gdańsk
5. KS Metro Warszawa
6. Olympia Berlin
7. Vojvodina Novi Sad
8. SŠŠ Trenčín

Przejdź do treści