Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Wicemistrz Polski za mocny dla AZS-u (zdjęcia)

siatkowka-azs-02-resovia-rzCzęstochowski AZS przegrał przed własną publicznością w trzech setach z Asseco Resovią Rzeszów. Akademicy nie zaprezentowali się jednak najgorzej na tle wicemistrza Polski.

– Trzeba przyznać uczciwie, że siła rażenia zespołu Asseco Resovii była większa – przyznaje Michał Bąkiewicz, trener AZS-u. – Mieliśmy dobre momenty w pierwszym i trzecim secie, kiedy nawiązaliśmy wyrównaną walkę. W decydujących akcjach Resovia pokazała swój potencjał i klasę.

Mecz rozpoczął się się od asa serwisowego Marko Ivovicia nie niedokładnego przyjęcia jego drugiej zagrywki. Częstochowianie nie dali się jednak zdominować i do samego końca pierwszego seta toczyli wyrównany bój z wicemistrzem Polski. Gospodarze bardzo dobrze pracowali blokiem. W inauguracyjnej odsłonie aż pięciokrotnie zatrzymywali w ten sposób ataki rywali. Resovia zrewanżowała się tylko raz, ale za to w kluczowym momencie.

W pierwszej partii akademicy przez moment prowadzili, a później skutecznie odrabiali straty. Niestety od stanu 23:23 punkty zdobywali już tylko rzeszowianie. Zwycięstwo Resovii dał blok Bartłomieja Lemańskiego.

Następna odsłona nie była tak wyrównana. Im dłużej trwał mecz, tym rosła przewaga zespołu Andrzeja Kowala. od początku goście mieli kilkupunktową przewagę i do końca kontrolowali przebieg tego seta.

Po dziesięciominutowej przerwie częstochowianie wrócili na parkiet naładowani pozytywną energią. Widać był to w ich grze. Udało im się wyjść na prowadzenie. Niestety od stanu 16:15 dla AZS-u goście zdobyli pięć punktów z rzędu i nie dali już sobie wyrwać zwycięstwa.

W następnej kolejce AZS zagra w Szczecinie z Espadonem. – To zespół, który wygrał przedostatni swój mecz, a w środę bardzo mocno bił się w Olsztynie. Widać, że przed nami bardzo trudne spotkanie i musimy się do niego jak najlepiej przygotować – twierdzi Bąkiewicz.

AZS Częstochowa – Asseco Resovia Rzeszów 0:3
(23:25, 18:25, 21:25)

AZS: Tomasz Kowalski, Moroz, Buniak, Adamajtis, Szymura, Szalacha, Adam Kowalski (libero) oraz Polański, Szlubowski, Janus

Asseco Resovia: Drzyzga, Ivović, Lemański, Schöps, Perrin, Nowakowski, Wojtaszek (libero) oraz Możdżonek, Dryja, Winters.