Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

Siatkarskie Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów Pracy (zdjęcia)

DSC_1260W sobotę i niedzielę (16 i 17 kwietnia) w Hali Sportowej Częstochowa rozgrywane były VII Mistrzostwa Polski Firm i Zakładów w siatkówce.

Do zawodów zgłosiły się 32 zespoły. Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezentacji firmy Remagum Mysłowice, która po zaciętym meczu finałowym pokonała w tie-breaku Azoty Chemik Puławy. Trzecie miejsce wywalczyły ex-aequo drużyny Rossmanna Łódź oraz Cersanitu IV Krasnystaw. Wśród czołowych ekip turnieju znalazły się również: Orange Polska, ZKS Contra Przechlewo, Kolrex Koluszki oraz BestCan Warszawa.

Najlepszą drużyna mieszaną został zespół Flyspot, który reprezentowała m.in. częstochowska radna Małgorzata Iżyńska. Puchar fair-play przyznano Bielli Szydłowiec, a puchar pocieszenia wywalczył zespół NSK Wałbrzych.

MVP turnieju został zawodnik Remagum Mysłowice, Sebastian Paluszkiewicz. Nagrodę dla najlepszej siatkarki odebrała Marta Raźniewska z Rossmanna Łódź.