Hala Częstochowa
Z OSTATNIEJ CHWILI

AZS Częstochowa po pierwszym sparingu!

Siatkarze częstochowskiego AZS-u mają za sobą pierwszy sparing. W niedzielę, 1 września w Hali Sportowej Częstochowa formę akademików sprawdził rosyjski Fakieł Nowy Urengoj. Częstochowianie przegrali 0:4, choć momentami toczyli równorzędną walkę z silniejszym rywalem.
– Sparing spełnił moje oczekiwania. Na pewno jest duża różnica między doświadczonymi zawodnikami, a młodzieżą, która potrzebuje dużo grania – twierdzi Marek Kardos, trener AZS-u.

Fakieł przebywa obecnie na obozie przygotowawczym w Kleszczowie. Wykorzystując ten fakt Rosjanie zagrali w Częstochowie dwa sparingi. W piątek w Hali Sportowej Częstochowa zmierzyli się z Zaksą Kędzierzyn Koźle, wygrywając 2:1, a w niedzielę rozegrali mecz kontrolny z miejscowym AZS-em.

Wśród częstochowian zabrakło Miłosza Hebdy i Jakuba Veselego. – Miłosz ma lekkie zapalenie barków, a Jakuba „spięło” w krzyżu na porannym treningu. Ale to nic poważnego – zapewnia Kardos.

W pierwszym secie gospodarze prowadzili nawet 12:4. Od tego momentu Rosjanie zaczęli mocno zagrywać, co sprawiało spore kłopoty akademików. Goście odrobili stratę i w końcówce wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Pierwszego seta wygrali 25:22.

Już na początku drugiej partii wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymali do końca seta. W trzeciej odsłonie drużyna Marka Kardosa prawie dogoniła rywali. W końcówce zbliżyła się do Rosjan na jeden punkt (22:23). Decydujące piłki należały jednak do zespołu Ferdinando De Giorgi. Trenerzy obu drużyn umówili się jeszcze na jednego seta, którego również zwyciężył Fakieł.

Drugi sparing z Rosjanami częstochowianie rozegrają we wtorek w Kleszczowie. W piątek w Hali Sportowej Częstochowa zmierzą się z drużyną z Będzina.

AZS Częstochowa – Fakieł Nowy Urengoj 0:4
(22:25, 19:25, 23:25, 21:25)

AZS: Kozłowski, Bednorz, Marcyniak, Kamiński, Murek, Kaźmierczak, Piechocki (libero) oraz Janusz, Bąkiewicz, Kaczyński, Bik.